Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Ropa Naftowa

Wieże wiertnicze na Jeziorze MaracaiboRopa naftowa jest najważniejszym bogactwem naturalnym Wenezueli. Według danych Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) z 2010, Wenezuela zajmuje pierwsze miejsce pod względem posiadnych rezerw (296,5 mld barylek - 24,8%; udział największych posiadaczy ropy naftowej na świecie).  Benzyna w Wenezueli jest subsydiowana przez rząd, zaś jej litr kosztuje niecałe 8 groszy. 

Wenezuela posiada również złoża gazu ziemnego towarzyszące ropie naftowej. Drugim po ropie najczęściej występującym surowcem Wenezueli jest ruda żelaza. Jej zasoby szacowane są na ok. 10 mld ton. Średnia zawartość  czystego żelaza w rudach jest wysoka i wynosi od 60 do 70%. Wenezuela jest drugim po Brazyli producentem rudy żelaza w Ameryce Łacińskiej.

Poza  tym w Wenezueli występuje mangan, nikiel, rudy miedzi i cyny, boksyty zawierające 25% czystego aluminium, złoto, sól kamienna, siarka, magnezyty.

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Playa Manzanillo

...miejsce to tętni życiem przez wzgląd na liczną grupę dzieci miejscowych rybaków. Wszędzie ich pełno, zaś w wodzie czują się jak delfiny.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up