Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Barrios - biedne dzielnice Wenezueli

Caracas - El Valle

 

Barrios to biedne dzielnice stolicy Wenezueli - Caracas (nie tylko zresztą Caracas, ale tutaj występują w największej liczbie), często nazywane slamsami. Zamieszkiwane są przez biednych obywateli przybyłych do stolicy z perspektywą dostatniego życia.

Za sprawą obecnych misji społecznych, jakość życia w barrios staje się wyższa, poprzez darmową opiekę społeczną, darmowe szkoły łącznie ze żłobkami i przedszkolami, specjalnie szkolone jednostki policji, itd.

W barrios powstają szkoły, punkty medyczne, a nawet wielopiętrowe hale gimnastyczne (Vertical gyms solve Caracas slum space shortage - BBC News).

Z uwagi na dość duże niebezpieczeństwo odradzam odwiedzanie tychże miejsc, poza wyjątkami, w których mamy ze sobą przewodnika zamieszkującego to miejsce. Nocą barrios migoczą jak światełka na choince, co stanowi przepiękny widok. Najlepsze scenerie rozpościerają się z autostrad biegnących wokoło miasta.

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Misje Społeczne

... zostały stworzone dla wszystkich obywateli, jednak tak naprawdę z myślą o tych najbiedniejszych.

(czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up