Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zdrowie w Wenezueli

Wszyscy doskonale wiedzą, że zdrowie jest najważniejsze. Bycie zdrowym podczas długo oczekiwanej wyprawy jest nie tyle sprawą istotną, co najważniejszą. Może nie dopisać pogoda, możemy być niezadowoleni z przewoźnika, ktoś mógł nas oszukać, ale uszczerbek na zdrowiu, nie tylko może zamienić nasze wakacje w piekło, ale odczuwać jego konsekwencje, możemy jeszcze długo po całej wyprawie.

Ten rozdział nie wyleczy z choroby, nie przyniesie ukojenia, ale pozwoli zapoznać się z profilaktyką przed wyjazdem, przygotuje nas do wyprawy i powie co robić jeżeli już dojdzie do sytuacji, w której potrzebna będzie pomoc fachowca.

stetoskop

Przed wyprawą do Wenezueli najlepiej wybrać się do lekarza - specjalisty. Jeżeli mamy nudności związane z lataniem samolotem, jeżeli nasz żołądek może nie tolerować obcej kuchni, to lekarz powinien zapisać nam odpowiednie środki. Specjalista doradzi, czy w danym zakątku świata istnieje zagrożenie epidemiologiczne i jeżeli jest taka potrzeba skieruje na szczepienia.

Add a comment Czytaj dalej: Profilaktyka
 

plakat

 

W Wenezueli istnieje przeciętne ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną. Najpoważniejszą chorobą tutaj mogącą wystąpić jest Malaria, Denga, Żółta Febra. Poza tym turyści przyjeżdżający z Europy mogą zachorować na dolegliwości takie jak rozwolnienie, bóle brzucha, oparzenia i udar słoneczny. W tym rozdziale przedstawię bieżące zagrożenia chorobowe, wraz z ryzykiem zachorowania.

Add a comment Czytaj dalej: Potencjalne zachorowania
 

Barrio Adentro

 

W tym rozdziale omówiona została wenezuelska służba zdrowia. To tutaj dowiemy się pod jaki numer zatelefonować, aby wezwać pomoc medyczną. Przeanalizujemy państwowy i prywatny dostęp do pomocy medycznej. Wymienimy zalety i wady obydwu systemów, które działają obok siebie równomiernie. Krótko omówimy temat aptek i operacji plastycznych.

Add a comment Czytaj dalej: Wenezuelska Służba Zdrowia
 

ciało ludzkie

Na tej stronie możecie znaleźć dostęp do narzędzia internetowego zwanego Symptom Checker. Dzięki niemu możecie sprawdzić objawy swojej choroby. Poza tym znajdziecie link do strony zawierającej kurs i poradnik Pierwsza Pomoc.

 

Add a comment Czytaj dalej: Pierwsza Pomoc
 

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Wenezuelczycy

... są największym bogactwem Wenezueli.

(czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up