Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Waluta Wenezueli

Oficjalną walutą Wenezueli jest Boliwar. W tym rozdziale przeczytamy nie tylko o wenezuelskiej walucie, ale również o tym jakie pieniądze ze sobą zabrać i po jakim kursie można je wymieniać. Poza tym czy istnieje możliwość wypłaty pieniążków w bankomacie oraz jakimi kartami można płacić za zakupy, czy posiłek w restauracji. To tutaj dowiemy się ogólnych informacji związanych z zakupami i cenami podstawowych produktów i usług. Na koniec nie zapomnimy o napiwku no i sprawdzimy czy sklep jest wciąż otwarty, bo może akurat trafimy na popołudniową sjestę.

Bolivares Fuerte

 

Oficjalną walutą Wenezueli jest Bolivar. Nazwa oficjalnego środka płatniczego pochodzi od imienia wyzwoliciela Ameryki Południowej Simona Bolivara. Na ulicy, w sklepie możesz usłyszeć takie wyrażenia jak chociażby: - ¡Dies Bolivares por favor! (poproszę 10 Bolivarów); - ?Tienes cambio cinquenta Bolivares? (masz rozmienić 50 Bolivarów?)

Add a comment Czytaj dalej: Oficjalna Waluta Wenezueli
 

Dolary

 

Najpopularniejszą walutą do wymiany na Bolivary jest Dolar Amerykański i coraz częściej Euro. Dolary są tak popularne, że czasami odnosi się wrażenie, jakoby były drugą oficjalną walutą kraju. Najlepiej w podróż do Wenezueli zabierać ze sobą gotówkę. Kartę kredytową można zabrać jeżeli myślimy o wynajmie pojazdu no i jako zabezpieczenie w razie wszelakiej ewentualności. 

Add a comment Czytaj dalej: Wymiana Bolivara
 

wenezuelska metka cenowa

Pamiętajmy o pewnej zasadzie. W Wenezueli prawie zawsze płacimy w Bolivarach – nawet jeżeli cena w przeliczeniu na dolary wydaje nam się atrakcyjna. Większość sklepów podaje swoje ceny w Bolivarach, ale można spotkać hotele, agencje turystyczne, punkty wypożyczania samochodów, gdzie ceny podawane są w dolarach.

Add a comment Czytaj dalej: Ceny, napiwki, godziny
 

Przedmioty umożliwiające ukrycie pieniędzy

 

Ten rozdział ma za zadanie przedstawić podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z pieniędzmi w podróży. W Wenezueli najlepiej posługiwać się gotówką i dlatego najlepiej wwozić ze sobą również gotówkę. Poniższe zasady nie zagwarantują nam zupełnego bezpieczeństwa, ale być może pomogą uniknąć niepotrzebnych problemów.

Add a comment Czytaj dalej: Zasady bezpieczeństwa
 

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Playa Manzanillo

...miejsce to tętni życiem przez wzgląd na liczną grupę dzieci miejscowych rybaków. Wszędzie ich pełno, zaś w wodzie czują się jak delfiny.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up