Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dokumenty

Najważniejszym dokumentem jaki zabieramy ze sobą w podróż do Wenezueli jest paszport - ważny przynajmniej sześć (6) miesięcy. I to jedyny dokument jaki musimy posiadać, jeżeli wybieramy się do Wenezueli w celach turystycznych. W tym przypadku okres pobytu nie może być dłuższy aniżeli 90 dni. W tym rozdziale dowiesz się szczegółowych informacji na temat wszelakich dokumentów, wiz, zaświadczeń, itp. Rozdział ten pomoże Tobie w należytym przygotowaniu podróży z administracyjnego punktu widzenia.

Pieczątki w paszporcie

 

Najważniejszym dokumentem jaki zabieramy ze sobą w podróż do Wenezueli jest paszport. Zanim rozpoczniemy planowanie podróży, należy sprawdzić czy paszport ważny jest przynajmniej przez sześć (6) miesięcy. W chwili obecnej w Polsce wydawany jest paszport z dwoma cechami biometrycznymi. Informacje dotyczące paszportu znajdziesz w komunikacie dotyczącym informacji paszportowych.

Add a comment Czytaj dalej: Paszport
 

Wenezuelska Wiza

 

Obywatele polscy, ażeby rozkoszować się pięknem Wenezueli nie potrzebują wizy turystycznej. Chcąc odwiedzić Margaritę i inne miejsca tego kraju, wystarczy paszport ważny więcej aniżeli 6 miesięcy. Wenezuela nie wymaga od Ciebie wizy, dopóki w tym okresie nie odwiedzisz kraju częściej (tzn. więcej) aniżeli raz. Informacje dotyczące wiz pochodzą m.in. z Ambasady Wenezueli.

Add a comment Czytaj dalej: Wiza
 

Wenezuelskie Prawo Jazdy

 

Do podróżowania po Wenezueli, poza wyjątkami opisanymi poniżej, wystarczy zwykłe polskie prawo jazdy. Przy dłuższym pobycie warto wyrobić sobie Międzynarodowe Prawo Jazdy. Oprócz tego potrzebne jest specjalne zaświadczenie medyczne i możemy jeździć bez żadnych ograniczeń. Aha, nie możemy zapomnieć o paszporcie; wymagany jest podczas kontroli drogowych.

Add a comment Czytaj dalej: Prawo Jazdy
 

Procedury zakładania firmy w Wenezueli

 

Zakładanie firmy w Wenezueli nie należy do najprostszych. Według organizacji The Doing Business z objętych 185 państw Wenezuela zajmuje 152 (2013). Dla porównania Polska zajmuje 124 miejsce (pierwsze miejsca zajmują: Nowa Zelandia, Australia, Canada, Singapore). Ranking uwzględnia obiektywne informacje związane z regulacjami prawnymi i gospodarczymi, a także ich egzekwowanie.

Add a comment Czytaj dalej: Zakładanie Firmy
 

Ślub na plaży

 

Wenezuela, a w szczególności Margarita jest wymarzonym miejscem na zawarcie związku małżeńskiego. Większość hoteli oferuje takie usługi, gdzie na malowniczej plaży, przy zachodzie słońca, miejscowy ksiądz i/lub urzędnik udziela małżeńskiego sakramentu. Dla tych którzy koniecznie chcą wziąć ślub w kościele polecam najstarszy kościół/katedrę w Ameryce Południowej znajdujący się w La Asuncion.

Add a comment Czytaj dalej: Ślub
 

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Góry Margarity

...stanowią ciekawą alternatywę dla powszechnie występujących plaż.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up