Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Położenie i Budowa Margarity

 

Mapa Margarity

 

 

Położenie Margarity

 

Wyspa Margarita położona jest na Morzu Karaibskim pomiędzy:

10° 51 '50 " - 11° 11' 06" szerokości geograficznej pn.

63° 46 '40 " - 64° 24' 32" długości geograficznej zach.

i leży na północ od kontynentalnej części Wenezueli w odległości 38 km.

 

Powierzchnia Margarity

 

Mapa Margarity

 

Margarita, obok Wyspy Coche i Cubagua należy do Stanu Nueva Esparta. Łączna powierzchnia stanu to 1.150 km2 (115.000 hektarów), co stanowi 0,13% całego terytorium kraju.

Margarita - 1.071 km2

Coche - 55 km2

Cubagua - 24 km2

Wybrzeże Margarity liczy sobie 315 km, z czego wiekszość terenów przymorskich stanowią piaszczyste plaże.

 

Budowa Margarity

 

Margarita - Punkt Maria Libre

 

Wyspa Margarita utworzona została z dwóch półwyspów, które kiedyś oddzielone, teraz połączone zostały 18 km piaskowym wybrzeżem - Playa La Restinga, Laguna La Restinga oraz mostem. Długość wyspy to 78 km, a jej szerokość w jednym miejscu wynosi 20 km.

Zachodni blok nazywa się Peninsula de Macanao (330.7 km2), w którym występują dość liczne plaże oraz centralnie położone góry, rozciągające się w kierunku zachodnio - wschodnim - od wzgórza Macanao do wzgórza Guarataro. Największy szczyt tej części wyspy liczy 760 m.n.p.m i nazywa sie Pico de Macanao. Budowa Wyspy Margarita

 

Dość spora liczba mniejszych wzniesień na osi północ - południe tworzy głębokie doliny pomiędzy sobą. Godnym uwagi miejscem jest górskie miasteczko San Francisco położone w północno - centralnej części półwyspu. Jest to terytorium bardziej suche, z przewagą suchych lasów oraz obszarów wydmowo - pustynnych.

Wschodni blok to Peninsula de Paraguachoa (740.3 km2) uformowana przez pasmo górskie ustawione w kierunku północ - południe i rozciągające się od Porlamar do Cabo Negro. Największymi wzniesieniami są tutaj San Juan albo Cerro Grande 920 m.n.p.m i El Copey 890 m.n.p.m. Partie górskie pokryte są pół - tropikalnymi lasami.

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Godziny Otwarcia

...większości sklepów to 08:00 lub 09:00 do 17:00 lub 18:00. W południe prywatne sklepy zamykane są na tzw. sjestę.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up