Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Temperatura i wilgotność

 

średnia temperatura - www.holiday-weather.com

Wyobraź sobie miejsce, w którym codzienne twoje ubranie to koszulka z krótkim rękawkiem i szorty. Na Margaricie jest bowiem gorąco. Średnia temperatura wynosi tutaj 27°C. Najwyższa temperatura powietrza w dzień (każdego miesiąca) przekracza 32°C. W nocy jest niższa i waha się w przedziale od 20°C do 23°C. Poranki bywają z reguły gorące. W czasie popołudniowej siesty, kiedy słońce pozostaje w zenicie, na dworze jest bardzo gorąco i dlatego warto ten czas wykorzystać na wypoczynek. średnia temperatura wody - www.holiday-weather.com

Temperatura wody wynosi od 27°C w styczniu do 30°C we wrześniu. Istotnym wskaźnikiem jest odczucie gorąca, które łagodzone przez bardzo częsty wiatr, jest o 3-10°C wyższe. Nakrycie głowy i krem do opalania są niezbędnymi akcesoriami, które pomogą nam nacieszyć się pogodą.

Wilgotność, czyli ilość pary wodnej w określonej ilości powietrza, silnie zależy od temperatury powietrza. Średnia wilgotność powietrza dla Margarity to 86%. Najniżej notowana wilgotność wyniosła 66%, zaś najwyższym wskaźnikiem wilgotności powietrza jest 100%, które występuje tutaj dość często.

 

Opady

 

średnie opady - www.holiday-weather.com

Isla Margarita jest wyspą o charakterze pustynnym. Były lata, w których brak deszczu notowano przez ponad 6 miesięcy. W ciągu dnia słońce na Margaricie świeci prawie że nieustannie. Słońce wstaje dość wcześnie (przed 6:00) i pozostaje na niebie od siedmiu do dziesięciu godzin. Zwykle dzień kończy się po godzinie 18:00.

Margarita jak i cała Wenezuela dzieli rok na pory suchą i deszczową. Pierwsza trwa umownie od grudnia do kwietnia, jednakże okres ten, nie jest oznaczony konkretnym dniem kalendarzowym. Z tego tytułu, że sezon turystyczny trwa tutaj przez cały rok, warto odwiedzić to miejsce zarówno w porze suchej jak i deszczowej. Osobiście wolę tą deszczową, wtedy kiedy całe otoczenie przybiera wyrazisty kolor zielony. (sucha pora z kolei jest atrakcyjna ze względu na uroczystości publiczne, święta i karnawał). niebo na Margaricie

 

Najczęstsze występowanie deszczy to noce. W ciągu dnia opady są niewielkie i trwają co najwyżej kilkanaście minut. Zdarzają się również całodzienne deszcze, ale te występują bardzo rzadko.

Opady na Margaricie uzależnione są od miejsca występowania. I tak na przykład średni wskaźnik opadów rocznych dla Peninsula de Macanao wynosi 250 mm (jest to część pustynno-górzysta), opady notowane w największym mieście wyspy - Porlamar wynoszą 400 mm, zaś dla terenów górzystych jak El Copey - 1.100 mm.

 

Wiatr

 

wiatr - wykres

 

Wiatr jest zbawiennym zjawiskiem dla Wyspy Margarita. Mimo wysokich temperatur, morska bryza pozwala niwelować odczucie ciepła o kilka stopni Celcjusza. Średnia prędkość wiatru to 27-30 km/h. Bardzo często poziom wiatrów przekracza 200 km/h.

Najczęstszym kierunkiem wiatru jest wschód i południowy-wschód. Dzięki temu najwyższe fale można zastać na wschodnim wybrzeżu wyspy. Najpopularniejszą plażą, z której korzystają surfingowcy jest Playa El Parquito. Oprócz tego Margarita posiada jedną z najsłynniejszych na świecie, bogatą w tradycję windsurfingu plażę El Yaque, która o każdej porze roku gwarantuje odpowiedni podmuch, dla każdego wielbiciela tego sportu.

 

Ciśnienie

 

ciśnienie - wykres

 

Ciśnienie atmosferyczne na wyspie, na przestrzeni kilku ostatnich lat, kształtuje się na poziomie od 1005hPa do 1017hPa. W ostatnim uwzględnionym roku 2007, najniższe ciśnienie wyniosło 1001hPa, zaś najwyższe 1045hPa. Średnie ciśnienie atmosferyczne wyniosło w kilku ostatnich latach 1012hPa.

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Simon Boliwar

Od nazwiska Boliwara pochodzi obecna nazwa kraju: Republika Boliwariańska Wenezueli, waluta (Boliwar), nazwy wielu instytucji, nazwy geograficzne, itd.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up