Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plaża Manzanillo - Margarita

 

Plaże to jedno z największych turystycznych bogactw Margarity. Stanowią ponad 80% wybrzeża i rozciągają się na długości około 170 kilometrów. Turyści jak i rezydenci wyspy, mają dostęp do 72 plaż położonych na wyspie. Odwiedzając Margaritę stoimy przed dylematem - które plaże warto odwiedzić. Do dyspozycji mamy bowiem ich cały ogrom: nadające się do windserfingu (Playa El Yaque) i surfingu (Playa Parquito), spokojne (Playa Pedro Gonzales, La Galera), komercyjne odwiedzane głównie przez turystów (Playa El Aqua, Playa Guacuco), rezydentów (Playa Concord), rybackie (Playa Punta Arenas, Playa La Pared) czy bezludne (Playa de Arenitas) odpowiednie do snorkelingu (Playa El Terminal, Playa La Capitania), z przepięknymi widokami (Playa Manzanillo, Playa Bella Vista) i długie na ponad 3 km (Playa La Restinga, Playa La Caracola). Co jest charakterystyczne dla plaż Margarity to to, że nie wszystkie są zacienione, temperatura wody przekracza 24°C, woda jest wyjątkowo przezroczysta, zaś uroku dodaje biały lub złoty piasek.

Poniżej przedstawiam szczegółowy opis wybranych plaż Isla de Margarita:

- Północne plaże Margarity

- Zachodnie Plaże Margarity

- Południowe Plaże Margarity

- Wschodnie Plaże Margarity

ikona_playaPlaże Margarity


Pokaż Margaritę na większej mapie

 

 

Północne Plaże Margarity

 

Playa La Punta

 

Playa La Punta to odludna, piaszczysta plaża na samej północy Wyspy Margarita. Naprzeciwko znajduje się płaski teren solny, który zupełnie nie nadaje się pod konstrukcję i to ogranicza rozwój tego obszaru. Z tego powodu miejsce to jest idealne do jazdy konnej.

 

Playa Manzanillo

Playa Manzanillo

 

Playa Manzanillo to 900 metrów długa i 25m szeroka plaża z mocną falą, stromym zejściem do morza, złotym piaskiem i niewielką ilością cienia. Plaża swoją nazwę zawdzięcza drzewom manzanillo - Hippomane Mancinella. Przy plaży w licznych domostwach mieszkają głównie rybacy. Kilka restauracji kusi pysznymi, świeżymi rybami złowionymi niedawno. Warto przed posiłkiem ustalić cenę, bo ta ostatecznie może nam się wydać zbyt wygórowana. Na południowo-zachodniej stronie wsi, w dość ruchliwej przystani rybackiej można podziwiać artystów wykonujących prace w drewnie. Miejsce to tętni życiem przez wzgląd na liczną grupę dzieci miejscowych rybaków. Wszędzie ich pełno, zaś w wodzie czują się jak delfiny. Centrum miejscowości położone jest 800 metrów od plaży - w kierunku południowo-wschodnim.

 

Playa Guayacan

Playa guayacan Isla de Margarita Venezuela

Playa Guayacan to maleńka, zaciszna plaża na północy wyspy, prawie że nie odwiedzana przez turystów. Długa prawie na kilometr, z zimną wodą i łagodnym zejściem. Podróżując z Manzanillo do Juangriego trzeba skręcić w prawo z głównej drogi (znak informuje o miejscowości) i zjechać w dół stromym zboczem. Plaża nie posiada zaplecza gastronomicznego, poza jedną restauracją otwartą w sezonie.

 

 

Playa Puerto Viejo

Ta położona przy Hotelu Hesperia Isla Margarita plaża, liczy sobie 300 metrów długości, z białym piaskiem i łagodną falą. Z plaży korzystają głównie goście hotelu, aczkolwiek miejsce to jest dostępne dla wszystkich. Dostać się tutaj można zjeżdżając z głównej drogi do Hotelu Hesperia, skręcając w prawo przed drugą bramką i wjeżdżając na polną drogę (należy objechać hotel).

 

Playa Puerto Cruz

Playa Puerto Cruz

 

Plaża Portowy Krzyż rozciąga się na odległość 1 km, pomiędzy dwoma wzniesieniami skalnymi. Plaża o złocistym piasku idealnie nadaje się na spacery, z których najczęściej korzystają goście Hotelu Dunes (zachodnia strona plaży). Po prawej stronie w tle figuruje Hotel Hesperia Isla Margarita, zaś po lewej można podziwiać latarnię morską usytuowaną na Punta Zaragoza. Fala w zatoce czasami może być wysoka, a woda jest głęboka i zimna. Plaża posiada zaplecze gastronomiczne, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie ażeby zorganizować sobie tutaj piknik z grillem.

 

Playa Zaragoza

Playa Zaragoza

 

Playa Zaragoza inaczej znana jako Playa Pedro Gonzalez jest przepiękną plażą z malowniczą zabudową i łodziami rybackimi ustawionymi blisko domów. Jest to jedna z niewielu plaż na Margaricie z promenadą. Wieś sama w sobie jest bardzo urodziwa – to zabudowa typowo kolonialna z deptakiem pomiędzy drzewami. Można tutaj zjeść pyszny posiłek z owocami morza, napić się słynącego z tego miejsca Pina Colada. Plaża (2km długości) położona jest pomiędzy górą z lewej i wzniesieniem z prawej strony (na tym drugim wybudowana jest latarnia morska). Piasek jest biały, woda zimna, co ma charakter zbawienny w upalne dni, a fala - co charakterystyczne dla tego miejsca - prawie że nie istnieje.

 

Playa Caribe

Playa Caribe jest pierwszą plażą jaką odwiedziłem na Margaricie. Ponad 1.2 kilometrowa, malownicza plaża posiada biały piasek, zimną wodę i dość silną falę. Dla niektórych jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Playa Caribe wyśmienicie nadaje się na obserwację zachodów słońca. Na niektórych odcinkach zejście do morza pokryte jest skałami i dołami wyżłobionymi przez fale – także należy uważać. Dla żądnych przygody polecam skałki i maleńkie jaskinie na zachodniej stronie plaży oraz maleńką wyspę usytuowaną naprzeciwko plaży.

W weekendy oraz podczas sezonu, robi się tutaj ruchliwie, a to z uwagi na bliskość miasta Juangriego. W nocy odbywają się tutaj imprezy przy muzyce. Na plaży rozwinięta jest infrastruktura turystyczna. W pobliżu usytuowany jest LTI Costa Caribe Beach Hotel. Na mnie i mojej rodzinie miejsce to zrobiło dość wielkie wrażenie.

 

Playa La Galera

Playa La Galera

 

Playa La Galera położona jest w cichej zatoczce, na północny zachód od Juangriego. Ta malownicza 1.2km plaża znajduje się w miejscu najbardziej znanym z kolorowych, karaibskich zachodów słońca. 20 metrów szerokości, biały piasek, kilka palm i dostępne usługi dopełniają wszystkiego i czynią z tego dość romantyczne miejsce. Mimo spokojnej wody, raczej nie polecałbym tej plaży na kąpiele, z uwagi na to że w 2009 roku Minister Środowiska Stanu Nueva Esparta ogłosił, że woda w tym miejscu nie nadaje się na kąpiel.

 

Playa La Guardia

Pod tą nazwą kryje się nie tylko plaża, ale i rybacka wieś. Biało muszelkowo - piaszczysta plaża, rozciąga sie na odległość 1.4 km i 15 m szerokości. Woda jest gorąca i grunt zaczyna się tracić pod nogami po 8 metrach. Dobre miejsce na surfing, chociaż można znaleźć lepsze na wyspie. Plaża bez cienia i zaplecza gastronomiczno-higienicznego. Od strony południowej rozpoczyna się słynna laguna będąca częścią Parku Narodowego Laguna La Restinga.

 

Playa La Restinga

Playa La Restinga to najdłuższa na wyspie plaża licząca sobie około 22 km. Plaża swoją nazwę zawdzięcza lagunie i Parkowi Narodowemu Laguna La Restinga. Przyglądając się mapie można zauważyć, że plaża ta łączy bezpośrednio dwie oddzielone kiedyś części: zachodnią, pustynną Peninsula de Macanao i bardziej zaludnioną wschodnią Paninsula de Paraguachoa. Plaża jest wyśmienitym miejscem dla zbieraczy muszelek - są ich tutaj miliardy. Zaś na smakoszy czeka uczta z homara lub ostryg. Wyśmienite miejsce aby zakupić pamiątki z wyprawy w postaci ozdób z muszli lub perły.

Najlepiej dostać się tutaj łodzią z przystani po drugiej stronie laguny. Podróż łodzią trwa zwykle 30 minut i można ją połączyć ze zwiedzaniem parku. Powrót najlepiej zaplanować w godzinach 16:00 - 16:30 z uwagi na to, że później może wystąpić problem z dostępnością łodzi.

 

Playa La Pared

Nazwa ¨ściana¨ pochodzi od klifu, który ochrania piękno całej plaży. To również niewielka osada rybacka, znajdująca się na wzniesieniu. Plaża rozciąga się na 1.5km, 20m szerokości, woda jest ciepła, grunt do 5m, zaś piasek jest miękki i biały. Dobra fala, brak palm i niepełne usługi dostępne są na tej zacisznej plaży.

 

Zachodnie Plaże Margarity

 

Playa Punta Arenas

Playa Punta Arenas - Isla Margarita

Playa Punta Arenas znajduje się na najbardziej wysuniętej zachodniej części Wyspy Margarita. Punta Arenas to nazwa plaży i wsi w jednym. Maleńka miejscowość zamieszkiwana jest przez rybaków, którzy żyją z tego co przyniesie im morze. Zajmują się nie tylko połowem ryb, ale również rzemiosłem artystycznym. Rybackie domy prowadzą do piaszczystej, białej plaży o długości 1.5 km. Plażę charakteryzuje miękki piasek i łagodna fala. Spokojne morze plus łagodne zejście sprawią, że jest to idealne miejsce do pływania.

Playa Punta Arenas zbudowana jest z dwóch części: południowej o spokojnej wodzie, która posiada zaplecze gastronomiczno - wypoczynkowe oraz zachodniej o większej fali z dwoma restauracjami. Nie ma żadnego problemu ażeby przejść z jednej części do drugiej, gdyż obydwie są ze sobą połączone.

Ostatnimi czasy plaża ta zyskała na popularności. To dlatego w czasie sezonu jest zapełniona przez turystów. Stała się jedną z najpopularniejszych plaż Margarity.

 

 

Południowe Plaże Margarity

 

Playa El Yaque

Playa El Yaque jest jedną z trzech najlepszych plaż do windsurfingu i kitesurfingu na świecie. Warunki do uprawiania tych sportów są wymarzone: płytka i ciepła woda, stały wiatr dochodzący nawet do 7 stopni w skali Beauforta. Miejsce to swoją renomę potwierdza  corocznie na odbywających się tutaj międzynarodowych, czerwcowych zawodach znanych jako Wild Wind.

Playa El Yaque rozciąga się na długości 2 km i szerokości 15 metrów. Całość pokrywa biały piasek. Plaża posiada bogatą infrastrukturę hotelową i gastronomiczną. Znajdują się tutaj również bardzo popularne szkoły windsurfingu, wypożyczalnie sprzętu, kluby. Nie brakuje tutaj małych palm, także nie trzeba wykupować plażowego parasola (ok. 35 boliwarów), ażeby schować się w cieniu.

 

Playa Bella Vista

Playa Bella Vista dosłownie oznacza piękny widok. Największą atrakcją tego miejsca jest niesamowicie piękny las palm. Plaża jest 1km długa, 20m szeroka i położona nad spokojnym brzegiem najludniejszej miejscowości wyspy - Porlamar. Woda nie jest zbyt głęboka, a piasek jest bardzo mięciutki. Możliwy dostęp do różnorodnych usług.

 

Playa Concord

Playa Concord położona w Porlamar, to miejsce najczęściej odwiedzane przez mieszkańców miasta (z punktem, który nazywa się Marina Concord). Tych których nie interesuje pływanie, może zadowolić pyszna rybka i owoce morza podawane w nadmorskich restauracjach. Ceny nie są aż takie złe, tylko dobrze je ustalić przed dokonaniem zamówienia. (zarówno w restauracjach i sklepach można spotkać się z dwoma rodzajami cen: normalnie obowiązującą i dla turystów, którzy nieświadomie gotowi zapłacić tą wyższą). W przypadkach, kiedy miejsca nie są zbyt oblegane można negocjować ceny.

 

Playa Valdez

Playa Valdez to spokojna plaża – zatoka, odwiedzana głównie przez lokalną ludność. Złoty piasek jest bardzo miękki, woda niewyobrażalnie przejrzysta i zarazem bardzo głęboka - tuż przy samym brzegu. Nie ma tutaj ani drzew ani zaplecza gastronomiczno-higienicznego. Miejsce polecam fotografom i tym, którzy chcą troszeczkę ponurkować.

 

Playa La Caracola

Playa Guacuco

 

Playa Caracacola to jedna z najdłuższych plaż na Margaricie. Liczy sobie ponad 2km. Najczęściej odwiedzana przez turystów zamieszkujących okoliczne hotele. To całkiem niezłe miejsce na długi spacer. Bryza znad morza w tym miejscu działa niezwykłe cuda, zwłaszcza w południe, kiedy jest bardzo słonecznie. Przy plaży znajduje się droga zamknięta dla samochodów, także śmiało można skorzystać z rolek, rowerów, itp. Droga i plaża stanowią 3km przesmyk, który oddziela Lagunę Blanca i Lagunę El Morro (sztucznie utworzone jeziora) od morza. Wzdłuż drogi można znaleźć boiska do gry w siatkówkę, a nawet wolno stojącą siłownię. W pobliżu znajduje się centrum handlowe Centro Commercial Madeirense.

Uwaga: Ze względów bezpieczeństwa spacer tym szlakiem, rozpoczynać najpóźniej około godziny 16:00.

 

Playa Moreno

Znajdująca się naprzeciwko Hotelu Hilton Playa Moreno ma 100 metrów długości i 20 metrów szerokości. Woda ciepła 26°C i grunt do 8m od linii brzegowej. Fala umiarkowana. Ograniczone usługi.

 

Playa El Angel

Playa El Angel leży pomiędzy miejscowością Porlamar a Pampatar. Nazwa Anioł pochodzi od dwóch naturalnie wyrzeźbionych skał, które wyglądały jak modlący się anioł. Natura najpierw wyrzeźbiła go w skale, a później zabrała ze sobą. Na plaży nie ma cienia i dostępu do usług.

 

Playa De Pampatar

Playa De Pampatar leży pomiędzy dwoma fortyfikacjami Castillo San Carlos De Borromeo oraz Fortin La Caranta. Jest to idealne miejsce na podglądanie pelikanów, które odpoczywają na kolorowych, drewnianych łodziach rybackich.

Długość plaży: 1.5km, szerokość: 20m, grunt: 7m, temp: 25°C, fala: łagodna, piasek: złoty, uwagi: plaża jest zacieniona przez palmy. Najlepszy czas na odwiedziny tego miejsca to późne popołudnia, tuż przed zachodem słońca.

 

Playa La Caranta

Playa La Caranta

 

 Playa La Caranta to miejsce raczej rybackie. W trakcie sezonu połowowego widok rybaków wyciągających sieci jest godny uwagi. Ryby wyciągane są z sieci ręcznie, a następnie suszone na kamieniach, drewnianych konstrukcjach, niektóre z nich są solone, a największa ich liczba wysyłana jest na kontynent. Jeżeli zauważysz sieci stacjonujące w wodzie, to znaczy że wkrótce rybacy będą je wyciągać na brzeg (dotyczy wszystkich rybackich miejsc). Atrakcja murowana. Jeżeli pomożesz rybakom w transporcie ryb na brzeg, możesz liczyć na sporych rozmiarów rybę.

Plaża znajduje się pomiędzy fortem Fortin La Caranta a Hotelem Flamingo Beach.

 

Playa El Terminal

Playa El Terminal to mała plaża, zasłonięta cieniem palm. Ciekawe miejsce godne odwiedzin, szczególnie dla tych, którzy mają ochotę ponurkować z rurką. Po prawej stronie plaży, zupełnie niedaleko od centrum plaży, znajduje się rafa koralowa. Woda jest niewyobrażalnie przejrzysta właściwie przez cały rok, zaś plaża jest miejscem idealnie nadającym się na odpoczynek, a to dzięki bryzie, która wieje znad morza i chłodzi nasze ciała.

 

Playa La Capitania

Playa La Capitania to niewielka, piaszczysta plaża bez cienia. Szczególnie polecana miłośnikom nurkowania i snorkelingu. Po prawej i po lewej stronie znajduje się przybrzeżna rafa koralowa. Trzeba często uważać na silną falę jaka się tutaj pojawia.

Pamiętaj! Niszczenie rafy koralowej jest przestępstwem. Nie próbuj zabierać ze sobą najmniejszego nawet kawałka, bowiem mogą z tego wyniknąć niemałe kłopoty.

 

Wschodnie Plaże Margarity

 

Playa Guacuco

Playa Paraiso (Margarita-Venezuela)

Playa Guacuco to długa na 2 km i szeroka na 20m z białym piaskiem, przeciętną falą i z niewielką ilością palm. Tuż obok można wypożyczyć konia i pogalopować po plaży i okolicach laguny. Czas spędzony na siodle błyskawicznie przybliży nas do karaibskiego klimatu – sprawdźcie sami.

 

Playa El Cardon

Playa El Cardon to długa na 2km i 15m szerokości plaża, pokryta białym piaskiem i kilkoma palmami (dobra fala). Po lewej stronie od plaży, można odwiedzić zatoczkę rybacką.

 

Playa El Tirano

Playa El Tirano posiada 1 kilometr długości, 30 metrów szerokości. Silna fala, kilka drzew palmowych, biały piasek i ograniczony serwis.

 

Playa Parquito

Playa Parquito to idealna plaża dla młodych i lubiących surfing. Południowa część plaży jest częściej odwiedzana i ma piękne drzewa palmowe. Plaża posiada mocną falę i złoty piasek. Muzyka jest tam bardzo głośna i właściwie la fiesta jest prawie na okrągło – szczególnie w weekendy, wakacje i wenezuelski letni sezon (lipiec-wrzesień).

Po prawej stronie plaży można trafić na zespół jaskiń. Jedna z nich została nazwana Jaskinią Czarownicy "The Witches Cave". Ponoć to tutaj przed hiszpańskimi konkwistadorami ukrywała się czarownica. Umknęła, zamieniając się w czarną przeraźliwą rybę. Jak głosi legenda, do dnia dzisiejszego jej cień widoczny jest w wodzie.

 

Playa El Agua

Playa El Agua

 

Playa El Agua to jedna z najdłuższych, najszerszych, najruchliwszych i najbardziej komercyjnych plaż na wyspie. El Agua ma około 3km długości, 30 metry szerokości, złote piaski, ogrom palm, pośród których znajdują się liczne restauracje, bary, kluby nocne. Istnieje możliwość spaceru wzdłuż całej plaży, zakupu rękodzieł wykonanych przez lokalnych artystów, zjedzenia świeżej rybki, itp. Panowie mogą nacieszyć oczy wenezuelskimi kobietami (większość dużych piersi niestety nie jest naturalna). Po drugiej stronie drogi znajduje się dość duża liczba znanych hoteli.

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Słońce na Margaricie

...świeci prawie że nieustannie: codziennie, przez cały rok od 06:00 do 18:00.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up