Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyspa Margarita - widok 3D

 

Góry Margarity stanowią ciekawą alternatywę dla powszechnie występujących tutaj plaż. Większość turystów podziwia je z boku, nie zdając sobie sprawy z pięknych widoków jakie rozpościerają się z ich szczytów. Chociażby panorama na całą południową część wyspy (Porlamar, Pampatar) z najwyższego wzniesienia Cerro Copey - często przy dobrej widoczności nie ma problemów z wypatrzeniem kontynentu.

Charakterystyczne dla Wyspy Margarita jest to, że pasmo górskie na zachodniej części wyspy (Peninsula de Macanao) rozciąga się z zachodu na wschód, zaś góry na wschodniej części Margarity (Peninsula de Paraguachoa) rozpościerają się z północy na południe.

 

ikona_playaGóry Margarity


Pokaż Margaritę na większej mapie

 

Najważniejsze Góry Margarity

 

 

Cerro El Copey

 

Valley and Porlamar

To największe i najwyższe pasmo górskie na Margaricie, będące również parkiem narodowym. Swoją nazwę zawdzięcza nazwie drzewa licznie tutaj występującego zwanego "copey". W sąsiedztwie wzgórza znajdują się miejscowości takie jak: stolica Stanu Neava Esparta - La Asuncion (pn - wsch), miejscowość będąca sanktuarium maryjnym EL Valle (pd - wsch), stolica Municipio Antonio Diaz - San Parroquia San Juan Bautista (wsch).

Cerro El Copey jest specyficznym miejscem. Świadczy o tym m.in. bogata roślinność w postaci lasów i górskich krzewów, która w wyższych partiach gór jest wiecznie zielona. Półtropikalny klimat tutaj występujący jest wynikiem północno - wschodnich wiatrów przynoszących ze sobą wysoką wilgotność.

Poza tym góry te są bogate pod względem endemicznym. Występują tutaj gatunki roślin i zwierząt będące na liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

Wreszcie, miejsce to jest jedynym na całej wyspie, w którym występują stałe źródła wody. Z Correo El Copey spływa kilka rzek w tym największa Río Asuncion (nazwa taka sama jak miejscowość u podnóża gór).

Cerro El Copey nie jest tak popularna wśród turystów jak Plaże Margarity. Zwiększa się natomiast popularność tego miejsca wśród lokalnej populacji, która przybywa tutaj zwłaszcza w weekendy, w celach głównie rekreacyjnych. Wybierając się na Margaritę warto poświecić połowę dnia, ażeby odwiedzić to miejsce. Atutem Cerro El Copey jest orzeźwiający klimat, zielone lasy i przepiękne widoki.

Więcej informacji na temat: Parque Nacional Cerro El Copey.

 

Cerro Matasiete

 

Cerro Matasiete

Cerro Matasiete wchodzi w skład pomnika przyrody: Monumento Natural Cerros Matasiete y Guayamuri. Położone w centrum Wyspy Margarita (po jej wschodniej stronie), znajduje się w połowie drogi pomiędzy najludniejszym miejscem Margarity - Porlamar, a najpopularniejszą plażą Playa El Agua. Wzgórze Matasiete (660 m.n.p.m) jest popularne wśród turystów nie tylko ze względu na przepiękne widoki na miasto La Asuncion (pd-zach), Park Narodowy Cerro El Copey (pd-zach) oraz morze. W tym oto miejscu została stoczona jedna z najważniejszych bitew w historii kraju, która zapoczątkowała walkę Wenezueli o niepodległość w 1817 roku. W południowo - zachodniej części wyspy znajduje się monument upamiętniający tamto wydarzenie. Wyprawa w to miejsce nie wymaga zbyt wielkiej siły. Teren zamieszkują liczne gatunki roślin i zwierząt.

Więcej informacji na temat: Monumento Natural Cerros Matasiete y Guayamuri.

 

Las Tetas de Maria Guevara

 

Las tetas de Maria Guevara

To kolejny pomnik przyrody utworzony po to, żeby chronić lokalną florę i faunę. Nazwa dosłownie oznacza "cycki Marii Guevary". Jak sama nazwa wskazuje stanowią je dwa niewielkie wzgórza położone w sąsiedztwie Parku Narodowego Laguna De La Restinga. Z uwagi na to, że okolica jest płaskim terenem, nie trudno zauważyć obydwu wzgórz. Przez lata, służyły one rybakom jako punkt orientacyjny na morzu. Wpływając promem do portu Punta De Piedra, Las Tetas widoczne są po lewej stronie.

Jak twierdzi kronikarz Margarity Jesús Manuel Subero, nazwa Maria Guevara pochodzi od kobiety - żony Simóna Marvala, która oferowała swoją pomoc powstańcom w walkach o niepodległość kraju. Jak głosi legenda jej grób znajduje się pomiędzy oddalonymi od siebie wzgórzami (odległość 130 metrów). Wzniesienia nie są wielkie - największe zachodnie ma 75 metrów n.p.m.

Więcej informacji na temat: Monumento Natural Las Tetas De Maria Guevara.

 

Ciekawe Trasy Drogowe

 

Margariteńskie Trasy Drogowe

Na uwagę zasługują liczne punkty widokowe rozstawione na takich trasach jak:

1. Pedro Gonzales - Manzanillo,

2. Tacarigua - La Asuncion,

3. La Asuncion - Sabana de Guacuco - La Fuente,

4. La Asuncion - La Sierra - El Valle.

 

Najwyższe szczyty Margarity

 

Peninsula de Macanao
Peninsula de Paraguachoa
Cerro Macanao - 760 mnpm Cerro San Juan - 920 mnpm
Cerro Los Cedros - 745 mnpm Cerro Copey - 890 mnpm
Cerro Risco Blanco - 680 mnpm Cocheima - 810 mnpm
Cerro Guaraguao - 660 mnpm Cerro Tragaplata - 640 mnpm
Cerro Soledad - 540 mnpm Cerro El Macho - 510 mnpm

Mapa WenezueliZnajdź

Czy wiesz że?Wiki

Pogoda na Margaricie

...wyobraź sobie miejsce w którym codzienne twe ubranie to koszulka i szorty.

 (czytaj więcej)

S5 Box

Register

*
*
*
*
*
*

(*) niezbedne pola

Scroll Up